Elazığ Aileleri+

HANKENDİLİM BLOG YAZISI


 12.7.2009 16:25:12   1009 kez okundu.

2009 TARİHLİ HANKENDİLİM BLOK HABERİ

MARMARA ELAZIĞLILAR DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 1.PATİLE ŞENLİ

 

MARMARA ELAZIĞLILAR DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN 1.PATİLE ŞENLİĞİ ÇOK BÜYÜK BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

       Marmara Elazığlılar Derneği tarafından düzenlenen 1.Patile Şenliği çok büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Şenliğe, 3 binin üzerinde Elazığlı’nın yanı sıra çok sayıda sanatçı da katıldı. Patile Şenliği’nde 3200 adet patile, 220 kg çiğköfte, 100 Kg tavuk, 35 Kg köfte ve ayrıca 150 şişe ayran ikramı yapıldı. 31 Mayıs Pazar günü Şile yolu Aymu Piknik alanında gerçekleştirilen 1. Patile Şenliği çok coşkulu geçtiğini belirten Dernek Basın Yayın Halkla İlişkiler Sorumlusu Sinan Tekin şu açıklamalarda bulundu:“3000 üzerinde bir katılım ile gerçekleşen şenlikte Elazığlılar doyasıya eğlenme fırsatı buldular.
     Çok sıcak bir atmosferde başlayan şenlik sabahın 7’sinden akşam 19.30’a kadar devam etti.Yaşlısıyla genciyle büyük bir kaynaşma ortamının oluşması pikniğe katılan herkesi çok memnun etti. Şenliğin açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Mahmut Kahraman derneğin faaliyetleri ve geleceği yönelik planları hakkında gelen misafirlere bilgiler verdi. Kuruluşundan buyana 1.5 aylık gibi kıssa sürede böylesine büyük bir organizasyonu gerçekleştirmenin mutluluğunu Gakgoşlarla paylaştı ve yönetim kurulunu tanıttı.” dedi. Şenliğe özel piknik alanına bir sahne kurulduğunu ifade eden Tekin, “Şenliğe katılan misafirlere 3200 adet patile, 12 kadın aşçı tarafından yapılıp dağıtıldı. Bu iş için 3 torba un ve Elazığ’dan 200 kg çökelik kullanıldı.
      Ayrıca 1200 kişiye 220 kğ Çiğköfte ikramında bulunuldu. Ayrıca pikniğe hazırlıksız katılan hemşerilerimiz mağdur etmemek için 100 kg tavuk 35 kg köfte ızgara yapılıp dağıtıldı. Ayrıca 150 şişe ayran servisi yapıldı.Şenlikte 9 sanatçı ve halkoyunları ekipleri 9 saat boyunca sahne aldılar. Şenliğin sunuculuğunu ise Dernek kültür sanat sorumlusu Abdullah Şekeroğlu yaptı. Şenlikte Türkü, Celal Özer , Hamza Bulut ,Oktay Gürtürk, Cumali Atilla,Cevat Düzgün ve Mehmet Yıldırım ile Derneğimizin mahalli musikiden sorumlu sanatçısı Mehmet Yağlı ve birbirinden değerli Mahalli saz sanatçılarımız sahne aldı. 
     Şenliğe Gakgoşların yanı sıra MHP İstanbul Milletvekili Ali Torlak, Final Dergisi Dersaneleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Elazığ eski Milletvekili Zülfü Demirbağ, Elazığlılar Vakfı Başkanı Ali Özcan, Vakıf Başkan Yardımcısı Feridun Küçükel,Vakıf Genel Sekreteri Ata Tanyıldızı, Elazığ Belediye Başkan Adayı Kenan Altungök, Elazığ Belediye Başkan Adayı Haydar Saltık, Cumhuriyet Savcısı Fethi Türkmen, Cumhuriyet Savcısı Ali Demir, Şişli Milli Eğitim Şube Müdürü Muhammet Kaymaz, Palu Kültür ve Yardımlaşma Dernek Başkanı Mustafa Demirkıran, Yaren-i Harput Dernek Başkanı Gürkan Özensoy, Avcılar Dernek Başkanı Ufuk Sönmez, Elazığlı İş Adamları Dernek Başkanı Nazir Güler, Medya FM sahibi Turan Canik, Kanal 23 Genel Yayın Yönetmeni Murat Uyman, Kanal 9 İstanbul Temsilcisi Halit Akgül, Kanal 7 TV’den Atilla Güler, TV Spikeri Gökçe Karagöz, İşadamı Turan Yılmaz ve Nusret Türker katıldılar. Şenlik Dernek başkanı Mahmut Kahraman’ın katılanlara teşekkür konuşmasıyla sona erdi.” dedi 


Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 1748   Son 1 Hafta : 14631   Son 1 Ay : 136110   Son 12 Ay: 1025820