Elazığ Aileleri+

Fikret Ersan TALU
Uzman Doktor

1968 yılında Elazığ’ın Palu ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Elazığ ‘da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesini kazandı ve 1992 yılında mezun oldu.

Mezuniyet sonrası mecburi hizmetini Niğde ili Altunhisar ilçesi Yeşilyurt beldesinde yaptı. 1993 T.U.S. sınavında Biyokimya ve Klinik Biyokimya ihtisasını kazandı ve 1997 de uzman oldu, ardından Pendik Devlet Hastanesi’ ne uzman olarak atandı. Uzmanlık sonrası askerlik görevini Bursa Fizik Tedavi Hidroklimatoloji ve Rehabilitasyon Askeri Hastanesinde ifa etti.

Uzun yıllar Pendik Devlet Hastanesi’ nde Başhekim Yardımcılığı görevini yürüttü.

2014 yılında istifa ederek aile şirketleri olan ZEVE Mühendislik ve Aydınlatma San. Tic. Ltd. Şti.’ de çalışmaya başladı ve halen burada çalışmaya devam etmektedir.

Türkiye’ deki Klinik Biyokimya Uzmanları Derneğinin Genel Sekreterlik görevini de yürüten Talu, birçok ulusal ve uluslararası tıp kongresi ve sempozyum düzenledi. 2015 yılında uluslararası katılımlı biyokimya kongresini Elazığ’ da düzenlemeyi ve Türk ve yabancı birçok bilim adamını Elazığ’ a getirmeyi planlamaktadır.

Öğrencilik yıllarından bugüne kadar İstanbul’ da yapılan birçok Elazığ etkinliklerinde görev aldı. Farklı Elazığ derneklerinin yönetiminde bulundu. MARED’ in kurucu üyelerinden olup halen MARED II. Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 1396   Son 1 Hafta : 14323   Son 1 Ay : 55817   Son 12 Ay: 1002253