Elazığ Aileleri+

Sadi ÖZEN (1938-2012)


 7.4.2015 14:29:56   4549 kez okundu.
 Kategori : KÜLTÜR ADAMLARIMIZ

SADİ BABA

1938 yılında Elazığ’da doğan Sadi Baba son âlimlerinden ve Kadiri Tarikatı şeyhlerinden Palulu Mehmet Baba-yı Nurani’nin oğluydu. Aksaray Mahallesi’nde kendisine ait mescitte Kadiri Tarikatı ile ilgili irşat görevini icra eden Sadi Baba tasavvuf ve hurafe tasavvuf ilgili çalışmalarını sürdürdü.
Toplumun farklı kesimlerinden insanların fikirlerinde buluştuğu entelektüel bir kişilik olan Sadi Baba, sürekli olarak sohbetlerinde Allah ve Peygamber sevgisi, kamil bir müminin nasıl olması gerektiğine dair bilgiler vererek, ömrü boyunca çevresindeki insanları aydınlattı. Çocuklara özel sevgisi olan Sadi Baba, Aksaray mahallesinde, yetişkinlerle birlikte çocuklarında çok sevdiği bir şahsiyetti.
İslami birçok konuda bilgisi olan Sadi Baba özelde Ehli Beyt’e olan sevgisini sürekli dile getirmiş. Peygamberimizden sonraki dönemde ümmet içerisinde yaşanan fikir ayrılıklarının temel sebeplerine zihnini yorarak, özgün 2 eser ortaya koymuştur. Ömrünü Allah ve Peygamber sevgisini anlatmaya adayan Sadi Baba’nın “ Emir Muaviye Sahabe mi ? “ ile “ Ankalar ve Kargalar “ isimli iki kitabı bulunuyor.


Haberin ResimleriEtiketler :

Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 1656   Son 1 Hafta : 1656   Son 1 Ay : 69552   Son 12 Ay: 1476337