Elazığ Aileleri+

MARED BASINA TANIŞMA KAHVALTISI VERDİ


 31.7.2009 01:03:59   975 kez okundu.
 Kategori : FAALİYETLERİMİZ

31 Temmuz 2009 TARİHİNDE, ELAZIĞ BASINI İLE KAHVALTIDA BİR ARAYA GELDİK

 

 MARED BASINA TANIŞMA KAHVALTISI VERDİ

 31 Temmuz 2009 tarihinde Derneğimiz Elazığ Basını ile  "Tanışma Kahvaltısı"nda bir araya geldi.

Basınla tanışma, MAREDin faaliyetleri ve  ileriye dönük projeleri hakkında bilgiler vermek amacıyla düşünüldü. Kahvaltılı tanışma toplantısında  bir açıklama yapan Dernek Başkanımız Mahmut KAHRAMAN basına yaptığı konuşmada "Bugün tarihi Harput'ta siz değerli basın mensuplarıyla birlikte kahvaltılı bir  tanışma toplantısı düzenlemek istedik. Amacımız Elazığ Sevdalısı olan yönetim kurulumuzla şu ana kadar yaptığımız faaliyetleri sizlere anlatmanın yanı sıra, derneğin ileriye dönük projelerini de sizlerle paylaşmaktır.  Elazığ'daki sorunlar hakkında siz değerli basın mensuplarının görüşlerinin bizler için çok önemli olduğunu özellikle vurgulamak isterim..

Kuruluşumuzdan çok kısa bir zaman geçmesine rağmen İstanbul'da dernek olarak çok güzel gelişmelere imza attık. Dernegimizi merkezi bir yerde E-5 kenarında Göztepe Köprüsü Kavşağında kurduk. Web sitemizi oluşturup Dünyanın en geniş Elazığ portalını kurma yolunda ilerliyoruz. Kurduğumuz SMS sistemiyle Türkiye’nin bir çok ilinde 10.000 in üstünde Elazığlı'ya ulaşabiliyoruz. Dernegimizde Gençik Kolları ve Kadın Kollarını kurarak çalışmalar başlattık.  Harput "PÜSÜN" geleneğini yaşatmaya devam ediyoruz.  Dernek Olarak Bünyamin EROĞLU ile "Harputtan Nağmeler" programını gerçekleştirdik. Şile Yolu üzerinde Aymu Piknik Alanında 3500 kişinin katıldığı 1.Patila Şenliğini gerçekleştirdik ve şimdi de bayramın 3. günü Gazi Caddesinde "Harput Musikisini Dinliyor Dinletiyorum" kampanyasının Elazığ Bölümünü başlatacağız. Bu kampanya kapsamında Elazığ’da 20.000 CD dağıtmayı amaçlıyoruz. İstanbul bölümünü 23 Haziran 2009 tarihinde 25 Elazığlı sanatçının katılımıyla başlatmıştık. Elazığ boyutuyla  alakalı dün Vali ve Belediye Başkanımızla yaptığımız görüşmelerde gerekli desteği aldık. Siz basın mensuplarının da bu konuda desteklerini bekliyoruz" dedi.

Basın mansupları da, Elazığ dernekleri ve dernekçiliğe bakışları ve Elazığ sorunları hakkında görüşlerini bizlere ilettiler.

 Zertaşlar Lokantasında verdiğimiz kahvaltıya, , Başkanımız Mahmut KAHRAMAN, Yönetim Kurulu Üyelerimiz , İl Temsilcimiz Fethi Ahmet GEL, Harput Muhtarı Feyzi KAHRAMAN , Kanal 23 Haber Müdürü Murat UYMAN, Kanal E , Mahmut NACAR , Günışığı Gazetesi, Yeni Ufuk Gazetesi Nafiz KOCA , Fırat Tv , Kanal 9,  Ayışığı Gazetesi  ve basın mensupları katıldılar.

 


     


Haberin ResimleriEtiketler :

Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 1484   Son 1 Hafta : 6921   Son 1 Ay : 6921   Son 12 Ay: 592085