Elazığ Aileleri+

.....


 21.10.2009 11:58:25   691 kez okundu.
 Kategori : ELAZIĞ GÜNCEL

DEDİKLERİM OLUYOR


 

Eski Elazığ milletvekili Mehmet Ağar, Kandil`den inerek teslim olan teröristlerle ilgili ilk kez açıklama yaptı. Ağar, gelinen süreçte, hedefin doğru olduğunu metodun gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Elazığ eski milletvekili Mehmet Ağar, Kandil`den inerek teslim olan teröristlerle ilgili ilk kez açıklama yaptı. Ağar, gelinen süreçte, hedefin doğru olduğunu metodun gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Eski Elazığ milletvekili Mehmet Ağar`ın dağdan inen teröristlerle ilgili değerlendirmesi şöyle: “Ben dediğim zaman Türkiye arkamda dursaydı bu iş çoktan biterdi. O gün yapayalnız kaldım. Aradan geçen yaklaşık 3 yılda dökülen kanlara üzülüyorum. Büyük olayların geleceğini görmüştüm, onun için o sözleri söyledik, büyük bir girişimde bulunduk. O zor göreve talip olmak bize düşerdi. Belki kitleleri ikna etmek daha bile kolay olurdu. Zaman kaybı oldu. Şimdi hedef doğrudur, metot ise tartışmalı. Türkiye bu işi daha önce bitirmeliydi, olmadı, şimdi bitirmelidir. O zaman iç konjonktür daha uygundu. Şimdi dış konjonktür uygun. Bugün `dış konjonktürün baskılarıyla açılım yapılıyor` düşüncesi yaygın. İşi zorlaştırıyor. Ama ne olursa olsun Türkiye, iyi niyetle ve kararlılıkla işin üstüne gidiyor. Ben o zaman konuşurken bölgeye giderek, nabzı tutarak konuşmuştum. Kan geleceğini görmüştüm. Eğer benim sözlerim dinlenseydi, gereği yapılsaydı ne Dağlıca olurdu, ne Aktütün, ne de diğer baskınlar.Ben o günlerde asıl Benelüks modelini önermiştim. Türkiye, Suriye, Irak, Ermenistan, Gürcistan... Bölge ülkeleri arasında iktisadi, siyasi, kültürel, sosyal ve hatta sportif işbirliği modeli üzerinde durmuştum. O vizyon bizden dört yıl sonra bugün gündeme geliyor. “


Yorum Yap


Yazili ResimBu Habere Hiç Yorum Yapılmamış

0


Duyurular


Tümünü Gör

Yönetim Kurulu


Tümünü Gör

Anket

MARED ÇALIŞMALARINI NASIL BULUYORSUNUZ


 


Tümünü Gör

Bugün : 1374   Son 1 Hafta : 18034   Son 1 Ay : 136873   Son 12 Ay: 1025524